Nowy rok szkolny: Schematy zakwaterowania

Do wszystkich elewów rozpoczynających dziś rok szkolny:

W celach informacyjnych zamieszczamy poniżej Schematy zakwaterowania Kadetów Szkoły Rycerskiej z roku 1785. Wyjścia ewakuacyjne wyznaczone zostaną po pierwszej wizycie inspektoratu BHP.

Schematy zakwaterowania Korpusu Kadetów (dywizje): skan z zamkniętymi doklejkami (I piętro), 1785 r., Archiwum Muzeum Wojska Polskiego, sygn. 7634/c (fot. Muzeum Wojska Polskiego).

Wieść niesie, że na dzisiejszym apelu rozpoczynającym rok szkolny zaszczyci nas Król Stanisław August Poniatowski we własnej osobie. Wraz ze zgromadzonymi gośćmi i uczniami podziwiać On będzie przedstawienie pt. „Kawa”, autorstwa naszego wielmożnego Komendanta Adama Kazimierza Czartoryskiego.

Jednocześnie informujemy, że szczegółowe opracowanie schematów autorstwa Joanny Ziółkowskiej, odnaleźć będzie można w II tomie Kajetów Korpusu Kadetów, który ukaże się zimą 2018 roku.