Koniec wakacji

Kończące się wakacje były doskonałą okazją by zregenerować siły. Na tydzień przed pierwszą lekcją, nowego roku szkolnego, warto jest pomyśleć o kupnie tuszu do kałamarza, czy też o wypraniu galowego munduru. To także ostatnia chwila, by poćwiczyć szermierkę, powtórzyć monologi z wystawianych w Szkole Rycerskiej sztuk, a także upewnić się, że dotrzemy na Warszawskie Śródmieście na czas.

Jean Honoré Fragonard (French, 1732 – 1806), The Swing, c. 1775/1780, oil on canvas, Samuel H. Kress Collection

Podpowiadamy by w ostatnim tygodniu kłaść się wraz z zachodem słońca, a poranki wykorzystać na szlifowanie języków obcych, w szczególności języka francuskiego i niemieckiego. Zalecamy by ostatni wakacyjny obiad, w rodzinnym domu, stał się wspaniałym pokazem etykiety i savoir-vivre’u.

Najważniejsze, że do początku kadeckich przygód w Korpusie zostało tylko 7 dni! Czy tylko my nie możemy się doczekać?